Нинова: Собственици на ВЕЦ-ове трупат пачки, а над 200 000 души са без вода

Сподели във Facebook
Снимка архив Снимка: архив

Благоевградската депутатка Корнелия Нинова определи кой е най-належащият за решаване проблем в страната.

"Това е безводието в над 300 населени места. Безспорно сушата е една от причините, но далеч не единствената. Има поне още четири - разпокъсана, неясна и безконтролна собственост на язовирите между 4 министерства, областни управители, кметове и частни лица. Нарязаните и продадени за скрап от ГЕРБ напоителни системи. Стара и амортизирана водопроводна мрежа. Не на последно място - частни ВЕЦ на недосегаеми лица, които черпят водни ресурси и трупат пачки за сметка на човешкото нещастие на над 200 000 души. Спрете ги временно", апелира лидерът на БСП в оставка Корнелия Нинова.

„Днес зададох писмени въпроси на четирима министри и премиера колко са , на кого са, какво количество вода черпят в момента частните ВЕЦ. Щом ги получа, ще ги публикувам. Знам какво ще последва. Каква помия ще се изсипе срещу мен. Знам колко големи и чии интереси ще засегна на депутати, министри, бизнесмени и на хора в БСП включително. Не ми е за пръв път. Но избирам да застана на страната на хората, които живеят в нечовешки условия на 40 градуса жега месеци наред", заяви Нинова.

"Що се отнася до първите три проблема, които изискват средносрочни и дългосрочни мерки: Служебното правителство събрало министри и направило работна група. Не губете време и енергия. Накарайте министър Петко Николов да намери и да предостави доклада ми по този въпрос от времето, когато бях министър на икономиката и индустрията. Тогава направихме работна група от всички заинтересовани министерства, агенции, областни управители, сдружението на общините. Там са описани проблеми и дадени решения. Този доклад изнесох и пред Народното събрание. Алармирах какво се задава. Уви, след падането на правителството никой не си мръдна пръста", гневи се благоевградската народна избраница.

 

Напиши коментар

Коментари

  1. Няма добавени коментари!

Избрано