10 медала за спортисти в ЮЗУ - Благоевград

Сподели във Facebook
Снимка Пресцентър Снимка: Пресцентър

Студенти и докторанти от Югозападния университет в Благоевград спечелиха 10 медала.

Те се окичиха с 5 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал в състезания по джудо, ориентиране и лека атлетика по време на Националната студентска универсиада.

Джудистите, водени от главен асистент Благой Калпачки, спечелиха 3 златни и 3 сребърни отличия. Злато отиде при Лидия Брънчева, Иван Янков и Димитър Малинов.

Мартин Ваканин, Атанас Атанасов и Максим Сръндев спечелиха заслужено сребърни медали.

С отличното си представяне спортистите на ЮЗУ „Неофит Рилски“ завоюва първо място в отборното класиране при мъжете и първо място при отборното класиране – мъже и жени. За първи път в историята на университета студенти успяват да постигнат такъв успех в единоборствата.

В състезанията по ориентиране и лека атлетика най-добри резултати показаха докторантите в катедра „Теория и методика на физическото възпитание“. Лилиана Гоцева завоюва два златни медала – на спринтова и средна дистанция. Николай Първанов получи сребърен медал за представянето си на 800 м. и бронзов медал в надпреварата на 3000 метра.

Треньори на състезателите по ориентиране и лека атлетика са професор Атанас Георгиев и преподавателят Антон Манчев.