Благоевградски гимнастик е седми в Европа

Сподели във Facebook
Снимка бтв Снимка: бтв

Благоевградският гимнастик Димитър Димитров се класира на седмо място на финала на прескок на европейското първенство в Глазгоу.

Възпитаникът на клуб "Любчо Солачки" прослави българия в на състезанието в Шотландия.

Димитров получи 14.366 точки за първия си скок и 14.000 за втория, което в средна оценка от 14.183 точки, предаде бтв. Гимнастикът направи два много добри прескока, приземени с леко пристъпване.

Самото класиране на Димитров на финала е огромен успех за българската гимнастика. Българин попада сред осемте най-добри на континентален шампионат за първи път от 2010 година насам, а Димитров участва на първи финал в кариерата си на голямо първенство.

Димитров получи 14.366 точки за първия си скок и 14.000 за втория, което в средна оценка от 14.183 точки.

По-малко от 100 хилядни не му достигнаха, за да завърши на пета позиция, но и седмото място е страхотно постижение.