Благоевградски студенти завоюваха 18 медала

Сподели във Facebook

Спортисти от Югозападния университет се представиха отлично на Националната студентска универсиада в София.

В мащабното спортно събитие участваха около 1500 студенти, които се бореха за медали в 15 спортни дисциплни и завоюваха 6 златни, 5 сребърни и 7 бронзови.

За първи път при изключителна конкуренция от 25 висши училища благоевградският университет успя да се класира на 5 място.

В рамките на една седмица възпитаниците на ЮЗУ „Неофит Рилски“ се надпреварваха по футбол, баскетбол, волейбол, тенис на маса, тенис, плуване, ориентиране, баскетбол 3х3, лека атлетика и плажен тенис.

С три златни медала в състезанията по плуване бе отличен първокурсникът в специалност „Спорт“ Петър Божилов, който показа най-добри резултати в дисциплините 50, 100 и 200 метра.

На 50 метра свободен стил и 50 метра бътерфлай, златни медали спечели първокурсничката Атена Гоци. Бронзов медал на 200 метра съчетано плуване завоюва първокурсникът в специалност „Кинезитерапия“ Димитър Пазвански.

На 50 метра бруст при жените третото място спечели третокурсничката Зорница Боянска от специалност „Спорт“. Треньор на състезателите по плуване е доц.  Даниела Лекина.

В надпреварата по плажен тенис, бронзов медал спечелиха Калоян Михайлов и Александър Стояновски.

Състезателите по тенис с треньор доц. Димитър Томов получиха два бронзови медала при отборното класиране на мъжете и жените.

Волейболният отбор, с треньор Станислав Атанасов, заслужено се класира на третото място и получи бронзов медал. На трето място се нареди и баскетболният отбор с треньор ас. Николай Хаджиев. В играта баскетбол 3х3 отборът на ЮЗУ спечели сребърен медал.