Градоначалникът Котев в афера с ДНСК

Сподели във Facebook
Снимка архив Снимка: архив

Публикуваха документи, разкриващи как градоначалникът на Сандански Кирил Котев е прокарал минерална вода в семейния си хотел.

Оказва се, че в абсолютно нарушение на закона Котев, с помощта на ДНСК, е успял привидно да узакони прословутия си водопровод, за да захранва комплекса край града.

Още през 2016 година Общинският съвет в Сандански е взел решение, с което се налага строителна забрана за всякакъв вид строително-монтажни дейности върху всякакъв вид терени, попадащи в територията на парк „Свети Врач“ и контактната му зона, които са публична общинска собственост.

Близо година по-късно обаче градоначалникът Кирил Котев решава, че наложеният мораториум е пречка за личните му и семейни интереси и така издава заповед № УТИ-124/05.09.2017 г., въз основа на която главният архитект на Сандански арх. Красимир Петков, издава разрешително за строеж на водопровода за минерална вода до хотела на брата на Котев и майка му, съобщи ПИК. С тази заповед Кирил Котев фактически еднолично е отменил наложения от Общинския съвет мораториум, каквито правомощия той няма. Според юристи с действията си той осъществява състав на длъжностно престъпление по Наказателния кодекс.

Лично шефът на ДНСК арх. Иван Несторов решава да издаде разрешение за ползване на въпросния водопровод, по който от година тече минерална вода, ползва се от семейството на Котев и гостите на хотела им. Така се оказва, че минералният водопровод функционира без да е въведен в експлоатация, а законът ясно казва, че това няма как да се случи.

Тук възниква въпросът кой и как е мотивирал ДНСК, за да си затвори очите и да изготви това нищожно разрешение за ползване на минералния водопровод.

Припомняме, че кметът Кирил Котев е разследван вече повече от месец от Етичната комисия към ГЕРБ, която бе създадена по личното нареждане на премиера и лидер на партията Бойко Борисов. Идеята на комисията бе да разглежда жалбите, постъпили към кметове на ГЕРБ, като именно градоначалникът на Сандански бе един от първите, който попадна под проверките. За момента обаче няма никакви резултати.

Ако шефът на ДНСК и прокуратурата не се намесят светкавично, ще пропадне възможността парк „Свети Врач” в Сандански да бъде обявен за паметник на градинарското и парковото изкуство по Закона за културното наследство.

 

Напиши коментар

Коментари

  1. Иван -
    Мотивите са същите, каквито и на Гл.арх.на Петрич да издаде разрешение за реконструкция на несъществуваща сграда,а ДНСК да си затворят очите

Избрано