Снимка ФК Спортика Снимка: ФК "Спортика"

Мъже срещу жени излизат на футболен мач в Благоевград.

Изявените футболни дами от "Спортика" ритат срещу юношеските национали на елитния "Пирин" днес в 16.00 часа.

Срещата, която има приятелски характер, е на стадиона в комплекс "Арена парк" в Благоевград, казаха от спортия клуб.

Мачът - футболен спектакъл, ще се играе по специални правила – 16-минутни полувремена.

Победителят в двубоя мъже-жени, ще се излъчи след изпълнения на 6 дузпи , като датата, на която стартира програмата на БНТ2 – 16 октомври, а изходът от двубоя ще разрешат изпълненията по 6 дузпи за всеки отбор.

Футболната среща е "подарък" за екипа на БНТ 2 в Благоевград, който днес празнува 6 години от първата си програма в регионален ефир.

В паузата на срещата екипът на телевизията и спортистите са подготвили и приятни изненади за гостите на футболния спектакъл.

Приятелският мач ще се излъчи за зрителите на телевизионния канал чрез преки включвания в предаването "България днес".