"Орлетата" проспаха важни мачове

Сподели във Facebook

Благоевградският ОФК "Пирин" отново загуби важни мачове с ЦСКА и "Славия".

С успех с 2:1 при гостуването си на стадион "Христо Ботев" си тръгнафа футболистите от ЦСКА1948 в среща от Втора лига. В герой за тима на Петко Петков се превърна Андон Гущеров, който реализира и двете попадения. С днешния успех „червените“ направиха скок от няколко места в класирането на Втора лига. Пирин не заслужаваше да загуби, но пък и възпитаниците на Петър Златинов проспаха първото полувреме.

Гостите от София откриха резултата в 17-ата минута, когато Антон Гущеров намери мрежата с точен удар от 15 метра. В 66-ата минута резервата Цветомир Вачев изравни след центриране, коментира Пирин спорт. В 75-ата минута отново Гущеров завърши контраатака на ЦСКА 1948 за 2:1.

Той се възползва от великолепна асистенция на Томислав Павлов. Любопитното е че и двамата са играли за Пирин Благоевград в своята кариера.

На загрявката титулярният вратар на домакините Ивайло Яначков се контузи, което наложи смяната му в стартовата единайсеторка. На мястото му застана резервата Радослав Ангелски.

Гущеров откри резултата в 17-ата минута, когато получи дълъг пас и с премерен удар в долния ляв ъгъл намери мрежата. Той се възползва от недоразбирателство между Митев и Смилков. Секунди преди почивката Димов можеше да направи 2:0 с глава, но не му достигнаха сантиметри. Стражът на столичани Диян Вълков спаси изстрел на звездата на „орлетата“ Владислав Златинов, който опита мерника си от фаул. В края на първата част домакините поискаха дузпа за падане на Димитър Благов в наказателното поле, но реферът не наду свирката.

Носителят на Купата на България - Славия, също се наложи с 2:0 като гост на Пирин.

"Орлетата" можеха да поведат след 80 секунди игра. Петър Христов остана сам срещу Георги Петков, но ветеранът спаси, а след това се намеси решително и при добавката.

В 20-ата минута Ашковски излезе очи в очи с вратаря, но Ангеловски изби, след което топката срещна горната греда и излезе в корнер.