Пирин и Витоша си вкараха по два гола

Сподели във Facebook
Снимка топспорт Снимка: топспорт

Пирин и Витоша не можаха да се победят на стадион "Христо Ботев" в Благоевград.

Гостуващият отбор на два пъти повеждаше в резултата, но в крайна сметка се преклони пред пиринския дух и двата отбора завършиха наравно 2:2.

За домакините точни бяха Юлиан Попев и Флорент Боджадж, докато за гостите се разписаха Ангел Стоянов и Стефан Христов.

Доста равностойна първа част изиграха двата отбора.

Гостите успяха да поведат още в 4-ата минута, когато Ангел Стоянов се ориентира добре след разбъркването в защитата на благоевградчани и от границата на наказателното поле порази вратата на домакините за 1:0, предаде Топспорт.

В 35-ата минута, домакините успяха да изравнят. Конър Хендерсън центрира към наказателното поле на Витоша от фаул, а Юлиан Попев засече с глава и прати топката в мрежата отблизо за 1:1.

В 67-ата минута, Витоша се доближи до така мечтаната първа победа в Първа лига, след като Стефан Христов отново изведе своя тим напред в резултата. Плевенчанинът бе намерен от Румен Гьонов около точката за дузпата и преодоля лесно своя пазач с феноменално обръщане. След това задачата му вече не бе толкова трудна и заби топката под гредата в близкия ъгъл за 2:1.

Щастието на бистричани обаче бе доста кратко. В 78-ата минута, пиринският дух отново даде резултат и домакините изравниха за втори път в този мач. Боджадж се реваншира за фрапантния пропуск през първата част и след чудесна асистенция на Хендерсън не остави никакви шансове на младия вратар на Витоша, оплитайки с глава топката в мрежата за 2:2.