Празнуваха 45 години от дебюта на Пирин в елита

Сподели във Facebook
Снимка Пресцентър Снимка: Пресцентър

Пирин загуби като гост на Царско село в столицата.

Мачът от Втората лига завърши с резултат 3:0. Домакините бяха безкомпромисни, разписвайки се и през двете полувремена.

Минчев откри преди почивката в 34-ата минута, а през втората част Емануил Манев добави още две попадения във вратата на благоевградските футболисти.

Това бе първо поражение за Пирин, след като на старта на сезона победиха отбора на Добруджа с 1:0.

Мачът се игра на 5 август. На този ден през 1973 година "Пирин" дебютира в "А" група, като гост на "Янтра" в Габрово, припомни БНР. Само седмица по-късно идва и първата победа 2:1 срещу" Славия".

Ветерани, сред които първият капитан Йордан Попмихайлов и авторът на първия гол за "Пирин" в елита Борис Николов, привърженици на отбора, отбелязаха годишнината на среща пред стадион" Христо Ботев". Всички изпяха химна на "орлетата - "Пирин е голяма планина".