Проф. Михайлов: Отварянето и затварянето на бизнеси има негативен ефект

Сподели във Facebook
Снимка архив Снимка: архив

Професор Георги Михайлов осветли доклад на МС, в който става ясно, че от здравното министерство е предложен отказ от сключване на споразумение с ваксината на Джонсън и Джонсън.

"Небалансираните решения като постоянно отваряне и затваряне на бизнеси, не довеждат след себе си до позитивни ефекти. Още през февруари беше до болка известно на всички в Европа, че ще има трета вълна, тогава какъв беше смисълът да се отворят питейните заведения и след една седмица да започне гръмовно да се представят реални факти – че болниците започват да се пълнят с пациенти, и че заразените започват да се увеличават, констатира професор Георги Михайлов, който води кандидатдепутатската листа в Благоевград.

Като баща и лекар, Михайлов заяви, че най-много е пострадало образованието на българските деца. Той повтори въпроса, който един от най-известните български лекари проф. Владов постави в медийната среда, а именно “Как е възможно ресторантите да са отворени, а училищата затворени? Това са такива парадокси и необмислени неща“, пита кандидат-депутатът. По думите му за последната година България е сред държавите, които имат най-голямо отсъствие на ученици и студенти от присъствено обучение.

Според проф. Михайлов БСП много ясно е предложила на българското правителство своите идеи за подобряване на състоянието по отношение на здравните мерки и те са в няколко направления. "Още в началото на есента предложихме няколко мерки за укрепване на здравната система. След това предложихме масово тестване. При ваксинирането също предложихме конкретни неща, така че БСП има много точно виждане за управление на кризата“, смята Михайлов и уточни, че то съвпада с интересите на нацията, но не съвпада с безразборните действия на управляващите.

"Ние категорично смятаме, че начина на управление на кризата от управляващите, не води до положителен ефект в нацията ни В България прекалено много неща не са свършени и прекалено много въпроси са оставени без отговор. Всичко това, заедно с катастрофирането на ваксинационния план, довежда у хората до една невяра в обществото", изтъкна професорът.

Според Георги Михайлов въпросите за лошото материално състояние на 90% от болниците, за застаряването на личния състав, за дефицита на сестри и лекари, се поставят от години. 

„За тези проблеми от години никой не си е мръднал пръста да реши. 80% от болниците се намират в 4 града в страната, няма никаква регионализация. И това е първото нещо, което предлага БСП, поясни социалистът

Трябва да се създадат условия, за да бъдат привлечени и кадри. „Има начин, но когато бъдат създадени условия и за специализация, и за заплащане на медицинските кадри, а не да има ножици в заплатите. На трето място е проблема с лекарствената политика, тъй като хората нямат пари да си купуват лекарства“, обясни професорът. Той обясни, че не може да има консенсус между БСП и ГЕРБ, когато здравеопазването е оставено в девета глуха.

Напиши коментар

Коментари

  1. Няма добавени коментари!

Избрано