Професор Михайлов оспорва задължителен зелен паспорт у нас

Сподели във Facebook
Снимка архив Снимка: архив

За да можем да се справим с COVID предлагаме разяснителна кампания и национално епидемиологично изследване.

За да можем да се справим с COVID трябва да има разяснителна кампания и национално епидемиологично изследване, заяви професор Георги Михайлов.

Кандидат-депутатът, водач в листата на БСП за Благоевградски район, припомни, че със затварянето на планините, гоненето на хората и страхът, който се всели - всичко това е настроило цялата нация негативно и това е имало много последствия през последвалите две години, за които отговорност носи ГЕРБ. "Въпреки всички мерки и полицейски час, разпространението на вируса не е намаляло до появата на ваксините", смята Михайлов.

Михайлов заяви, че БСП предлага няколко стъпки, от които на първо място разяснителна кампания. “Никога не е късно, хората да разберат, че ваксините са полезни“, категоричен бе той. Попитан дали ваксинирането трябва да стане задължително, Михайлов отговори: „По света на задължително лекуване и профилактиране подлежат само хора, които не носят отговорност за себе си. Всичко останало е насилие върху личната свобода на действие на човека. Не би следвало никой лекар да възприема такава позиция и не знам някъде по света да има такава“, подчерта водачът на левицата в Благоевград. Според него България с малко повече от 20% ваксинирани не може да с позволи въвеждането и на задължителен зелен паспорт.

„БСП настояваше да се увеличи абсолютния брой на изследваните лица. За да управляваш един процес трябва да знаеш как се развива той. Как сега сме на последно място по ваксинирани, тогава бяхме последни по брой изследвани регистрирани случаи, Вместо това се водеха спорове кой тест да бъде използван“, подчерта проф. Михайлов.

Той припомни, че БСП е предложила на професор Кацаров да се направи проучване на заболеваемостта у нас и да не се разчита само на данните на една частна лаборатория, но до момента няма такова. „Няколко стотин милиона души са заразени официално в света, смъртността е 2.048 процента. "Всички епидемиолози знаят, че това е само върха на айсберга. Болните са 10 пъти повече и смъртността е съизмерима с грип“, обясни той. Според него, ако направим проучване в България, ако видим какъв е броят на хората, които са контактували с тази инфекция, ще знаем накъде да насочим нашите профилактични и терапевтични усилия като здравна система.

 

Напиши коментар

Коментари

  1. Няма добавени коментари!

Избрано