Шампионски купи и медали за "Хлапетата"

Сподели във Facebook

"Хлапетата" от Благоевград са шампиони на международен футболен турнир в Гърция.

Възпитаниците на треньорите Николай Попниколов и Станислав Атанасов надвиха конкуренцията и спечелиха купата от международния турнир по футбол за деца "Врасидас къп" в Неа Перамос.

Надеждите във футбола в Благоевград спечелиха убедителното финала в групата за деца, родени през 2011- 2012 година. Надпреварата бе открита днес на стадион „Неа Перамос” в Гърция.

Още първия мач донесе радост на благоевградчани срещу Мундиалито с 4:1. Във втория мач хлапенцата демонстрираха огромен превес и срещу Пернх, въпреки че завършиха без нито едно вкарано положение с 0:0.

Благоевградските футболисти се отличиха с невероятно присъствие в третия мач с Докса АМ с 6:0, в който наред с прекрасните голови постижения грабнаха интереса на гръцката публика.

"Хлапетата" се доказаха за пореден път на терена, което ги превърна в безапелационни първенци, вдигнали купата и закачили златните медали на гръцки терен.

Треньорите Атанасов, Попниколов признаха, че отборът има вяра в силите си и това е една от основните причини малките футболни надежди да се представят успешно в този турнир и във всяка своя изява.

По същото време друг отбор на Футболния клуб се представи борбено на международен турнир в Петрич. В южния град те победиха тима на "Пирин"-Благоевград. Класираха се на призови места в турнира, който се проведе за празника на Петрич.